Rozhodnutí

17. července 2009 v 20:13 | Bella |  rozhodnuti
z pohledu Edwarda

Ani jsem nevěděl jak jsem dojel domů.Alexa mě dokonale vyvedla z míry.Sama při tom však vypadala na mrtvici.Jak si mohla pamatovat na ten polibek v lese?Bylo to úplně poprvé co jsem Bellu políbil.Když mi řekla,že si na to vzpomněla,ovinul mě pocit očekávání.Ani nevím v co jsem doufal.Že je Alexa ve skutečnosti Bella,která jenom předstírá,že mě ani moji rodinu nezná,kvůli tomu aby mě potrestala?To asi těžko.,,Edwarde?" vyjekl ženský hlas.Ani jsem si nevšiml,že už jsem doma.Stál jsem přede dveřmi,přemýšlel jsem a kolem sebe nic nevnímal.
,,Jsi v pořádku?" zeptala se Esme.Nevěděl jsem jak jsem se tvářil,ale musel jsem Esme hodně vyděsit.
,,Stalo se něco Alexe?" zeptala se bezbarvě,mrtvým hlasem.Zakroutil jsem hlavou,že ne a Esme si hlasitě oddechla.
,,Tak co se stalo?" nenechala se odbít.
,,Já nevím," řekl jsem a svůj hlas jsem nepoznával.Byl nakřáplý a drsný.Šel jsem do obývacího pokoje a zavolal Alice.Byla u mě dřív než jsem si sednul.
,,Mohla by si mi to vysvětlit?" zeptal jsem se své sestry a doufal,že do toho všeho vnese trochu světla.Alice však zakroutila hlavou.
,,Příliš mě přeceňujete.Viděla jsem to samé co ty," řekla a taky se tvářila dost zmoženě.
,,Tak řekne mi konečně někdo co se tady děje?" zeptala se s povzdechem Esme.V tu ránu u nás byl zbytek rodiny,dokonce přišla i Rosalie.Posadili se kolem mě a já spustil.Dopodrobna jsem jim vylíčil co jsem viděl.Všichni mlčeli.
,,Carlisle?Napadá něco aspoň tebe?" zeptal jsem se zoufalým hlasem.
,,Ne,vůbec nevím co si o tom mám myslet," řekl a mračil se na podlahu.Povzdechnul jsem si.
,,Co si o tom myslí Alexa?" zeptala se mě Esme.Pokrčil jsem rameny.
,,Myslel jsem,že se složí.Byla strašně vyděšená," řekl jsem.
,,Chudák.Muselo toho na ni být moc," řekla lítostivě Esme.Přikývnul jsem.Když jsem viděl ten prázdný pohled v jejích očích a potom ten vyděšený pohled,myslel jsem že to se mnou sekne.Kdyby to byla Bella,objal bych ji a zlíbal do té doby,dokud by se jí netočila hlava,ale Alexe jsem nemohl pomoci a to mě štvalo ještě víc.Nejvíc mě,ale dělalo bezradným,že Alexu ani nenapadlo,že by mě mohla požádat o pomoc.Viděl jsem ji na očích,že ji to všechno zmáhá,že na to nechce být sama,ale že si myslí,že nemá na výběr.Zvedl jsem se a loudavým krokem šel do svého pokoje.Cítil jsem se,že nesu na zádech celý osud lidstva a že jsem nejmíň o dvě stě let zestárnul.
,,Je mi líto,že ti nedokážeme pomoci," řekl Carlisle.
,,To je dobrý.Pokud nedokážu Alexe pomoct,tak si ji potom nezasloužím," řekl jsem a zavřel se do svého pokoje.

***

Zbytek dne jsem se procházel po pokoji.Chodil jsem sem tam a připadal si jako zvíře,které zavřeli do klece.Netrpělivě jsem čekal,až bude ráno.Potom co se stalo Alexe jsem se bál nechat ji samotnou.Co kdyby se jí zase něco stalo?!Znovu jsem se zadíval na hodiny.Bylo krátce po půlnoci.Zaklel jsem,proč to musí tak dlouho trvat.V tom někdo zaklepal tiše na dveře.
,,Pojď dál Esme," řekl jsem jí.Poznal jsem jí podle myšlenek.Vešla dovnitř a zvláštně se na mě dívala.Raději jsem nečetl její myšlenky.
,,Měl by si za ní jít," řekla.Vykulil jsem oči.
,,Cože?"
,,Za Bellou jsi přece taky chodil a zůstával s ní přes noc.A Alexa o tom nemusí vědět," řekla vážně.
,,Esme vím,že chceš,abych byl šťastný,ale tohle nebude nejlepší nápad," řekl jsem.Samozřejmě jsem o tom už přemýšlel,ale já nechtěl aby to dopadlo stejně jako s Bellou a tak jsem se rozhodl,že nebudu dělat nic stejně jako s ní.Esme zavrtěla netrpělivě hlavou.
,,Tady se nejedná jenom o tebe.Jde tady taky o Alexu. Co kdyby se jí chystal někdo znovu napadnout?Mohl by si jí pomoct,taky tady jde o tvoje sourozence.Všichni chceme aby si byl šťastný a víme,že bez Belly to nepůjde.Tak za ní běž," řekla s povzdechem, ,,buď šťastný." Přešel jsem k ní a objal jí.
,,Děkuji.Za to,že se mnou máš pořád trpělivost i za všechno ostatní," řekl jsem dojatě.
,,Tak půjdeš za ní?" zeptala se mě.Přikývl jsem.Esminy slova mi dodali odvahu a připomněli mi,že by se Alexe opravdu mohlo něco stát a to mě vyděsilo ze všeho nejvíc.A tak jsem zrušil všechny zásady,které jsem si dal a určil pouze jedinou:Už nikdy,nikomu a ničemu nedovolím,aby mě o ní připravil.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký pár se Vám nejvíc líbí?

Edward a Bella 63.6% (384)
Jasper a Alice 22% (133)
Emmett a Rosalie 5.5% (33)
Carlisle a Esme 5.1% (31)
Jacob a Bella 3.8% (23)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama