Zasunutá vzpomínka

30. dubna 2009 v 10:00 | Bella |  zasunuta vzpominka
z pohledu Alexy

Teprve,když jsme seděli v jeho autě a vyjížděli z příjezdové cesty se uvolnil.
,,Co se stalo?" zeptala jsem se.Zavrtěl hlavou.
,,Ale nic.Opravdu."
,,Proč mi lžeš?" zeptala jsem se rozmrzele.
,,Ty mi taky neříkáš pravdu,"odpověděl protiútokem.Odvrátila jsem od něj tvář hanbou.
,,Promiň,to nebylo fér," řekl omluvným hlasem.
,,Vždyť máš,ale pravdu,tak za co se omlouvat," řekla jsem s očima upřenýma na kolena.Slyšela jsme jak si povzdechl.Zbytek cesty už nepromluvil.Když jsme dojeli k mému domu,pořád jsem se dívala na kolena.,,Alexo…?" řekl Edward a vzal můj obličej do ruky,abych se mu podívala do očí.Jakmile jsem to udělala,ztratila jsem se v jejich hloubce.Zapomněla jsem na všechny problémy a soustředila jsem se jenom na to,abych neomdlela a dýchala.Přiblížil se ke mně a já zatajila dech.Na chvíli zaváhal a pak mě políbil.Ucítila jsem jak mi spadl obrovský kámen ze srdce,jako bych na tenhle okamžik čekala celý život.V tu chvíli se,ale stalo něco zvláštního.Cítila jsem jak moje vědomí někam odplouvá.Najednou jsem neseděla v autě.Viděla jsem jak sedím s Edwardem na nějakém palouku v lese,nedaleko stál červený náklaďáček.Viděla jsem samu sebe,vznášela jsem se nad svým tělem.Všechno jsem sledovala jako ve filmu.Stejně jako před chvíli i tady vzal Edward do rukou můj obličej a jemně mě políbil.V tu chvíli jsem na něj však zaútočila.Zapletla jsem mu ruce do vlasů a přitáhla si ho blíž k sobě.Edward,ale ztuhnul,připadal mi jako kámen.Rukama mě něžně odtáhl od sebe,viděla jsme jak se na mě obezřetně dívá.
,,No páni," vydechla jsem.
,,To je slabé slovo," řekl Edward.Oči mu divoce žhnuly,zatínal čelist,ale stále mě nepouštěl.
,,Měla bych…?" Snažila jsem se mu vykroutit.
,,Ne to se dá vydržet.Počkej chvilku prosím." Jeho hlas byl zdvořilý,kontrolovaný.Viděla jsem jak mu vzrušení v očích pohasíná a něžní.Pak se usmál uličnickým úsměvem.
,,Tak," řekl potěšený sám sebou.
,,Dá se to vydržet?" zeptala jsem se.Nechápala jsem co se dá vydržet ,To tak hrozně líbám?´ Přemýšlela jsem nad svým tělem.Edward se nahlas zasmál.
,,Jsem silnější,než jsem si myslel.Je hezké to vědět."
,,Ráda bych řekla to samé.Omlouvám se."
,,Ty jsi jenom člověk,konec konců." Zase jsem byla zmatená.Copak Edward není člověk?
,,Moc díky," řekla jsem zatrpkle.Najednou vyskočil na nohy.Bylo to tak mrštné,vůbec jsem se to nepostřehla,jako by opravdu nebyl člověk.To se člověku povést přece nemůže!Podal mi ruku a vytáhl na nohy.
,,Pořád je ti slabo z toho běhu?Nebo tě odrovnalo,jak dokonale líbám?" zeptal se vesele.Už jsem neslyšela co jsem odpověděla,protože ke mně pronikal jiný hlas.Ustaraný hlas.Najednou jsem seděla zase v Edwardově autě a dívala se do jeho ustaraných a vylekaných očí.
,,Alexo?" zeptal se úzkostně.
,,Co se stalo?" zamrkala jsem nechápavě.
,,Ztuhla si a nejmíň pět minut byla jako v transu.Nemohl jsem tě vzbudit,nevěděl jsem co mám dělat," řekl žalostným hlasem. ,,Co se stalo?"
,,Já nevím," řekla jsem zmateně.Najednou jsem si vzpomněla na ten zvláštní sen.Vzpomněla jsem si jak Edward vyskočila na nohy,jako by to nebyl člověk.Vyděsila jsem se.
,,Už musím jít," řekla jsem vyděšeně a vyskočila z auta.Udělala jsem pár rychlých kroků k domu.
,,Počkej," řekl a už stál u mě.Chytil mě za ruku,abych mu neutekla a já se na něj musela otočit.
,,Jak si to udělal?" zeptala jsem se vyděšeně,jak mi ruply nervy.
,,Co?" zeptal se nechápavě Edward.
,,V tom lese,jak si mě políbil.Byl jsi tak mrštný a já tě neviděla…neviděla jsem jak..jak.." blekotala jsem a připadala si jako idiot.Ta vidina se nemohla stát.Vždyť si to nepamatuji,ale ta holka co tam s Edwardem seděla to jsem byla určitě já.Přesto jsem cítila jak Edward ztuhnul.Pustil moji ruku.
,,V jakém lese?" zeptal se obezřetně.
,,Já nevím!" rozhodila jsem zoufale rukama. ,,Seděla jsem na nějakých kapradinách a poblíž byl červený náklaďáček!" Vzlykla jsem,byla jsem zmatená,nic jsem nechápala.Edward ještě víc ztuhnul.
,,Bello?" zeptal se zmateně,nevěřícně a snad i nadějně.
,,Kdo je Bella?" zeptala jsem se.Měla jsem zvláštní pocit,že to jméno znám.Jako by to bylo tajemství na které si musím vzpomenout.Ale vždycky,když jsem měla řešení na dosah,vyklouzlo mi z ruky a zanechalo pocit neúplnosti.Zavrtěl hlavou a smutně si povzdechl.
,,Myslím,že by si měla jít domů a uklidnit se," řekl a ignoroval moji otázku.Přikývla jsem a už stála u dveří.Cítila jsem jeho pohled na zádech.Jakmile jsem zavřela dveře,opřela jsem se o ně a začala zhluboka dýchat.Teprve teď jsem si uvědomila,že mi srdce tluče,jako by mi chtělo vyskočit z hrudi.Po chvíli jsem slyšela tichý zvuk,jak Edward nastartoval auto a za chvíli už nebylo slyšet vůbec.Byla jsem po tom všem unavená a chtěla jsem si lehnout,ale nemohla jsem.Měla jsem na práci ještě spoustu věcí,které jsem musela stihnout dřív než se vrátí otec domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Ohodnoťte jako ve škole. :)

1 68.3% (41)
1,5 21.7% (13)
2 3.3% (2)
2,5 0% (0)
3 3.3% (2)
3,5 0% (0)
4 1.7% (1)
4,5 0% (0)
5 1.7% (1)

Komentáře

1 carmen carmen | 1. května 2009 v 21:53 | Reagovat

tyhle povídky si vymíšlíš nebo to napsala step.?

2 Bella (autorka) Bella (autorka) | 1. května 2009 v 23:44 | Reagovat

Vymýšlím...zase tak dobrá nejsem... XD

3 kelly kelly | Web | 10. května 2009 v 17:55 | Reagovat

Ahoj na mojom blogu sa koná SONJ bola by som rada keby si sa prihlásila

4 elis elis | E-mail | Web | 13. května 2009 v 11:50 | Reagovat

ahojky chtěla jsem poprosit teprve si zakládám blog a tak jsem chtěla nepodíváte se tam a nenapíšete komentík? pls....a ty povídky ty jsou dobrý to píšeš ty?

5 Domí Domí | 13. května 2009 v 18:22 | Reagovat

SUUUPEEEER

6 Aliiis° Aliiis° | Web | 22. června 2009 v 19:37 | Reagovat

Páni...to je moc povedený=)))
jinak hezu blog ;-)

7 lucisik lucisik | Web | 8. července 2009 v 15:39 | Reagovat

hezuu bloogis

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama