Setkání

29. dubna 2009 v 10:00 | Bella |  setkani
z pohledu Alexy

Nohy jsem měla jako z olova a ruce se mi třásli.Nechápala jsem proč tak reaguji ani proč mi na tom setkání tolik záleží.Byla jsem vděčná,že mě Edward drží kolem pasu.Cítila jsem se díky tomu trapně,styděla jsem se před jeho rodinou,když mě takhle držel.Přišlo mi to zvláštní.Na druhou stranu jsem se v jeho obětí cítila bezpečně.Takový pocit jsem už dlouho nezažila a tak jsem si ho chtěla naplno užít.První koho jsem uviděla byla Alice.Zářivě se smála.Byla stejná jako jsem si ji pamatovala.Energická a živá.Přiskočila ke mně a objala mě.Šlo ji to těžko,protože mě Edward držel kolem pasu a nevypadalo to,že by měl v úmyslu mě pustit.
,,Jsem ráda,že si přišla," řekla mi do ucha.Jazyk jsem měla jako svázaný,takže jsem se na ni usmála,když ode mě odskočila.Ostatní seděli na pohovkách.Bylo nemožné,aby byli skuteční.Vypadali tak nádherně,jejich krása bila do očí.Sbor andělů,tak mi připadali.Nejblíže ke mně seděl zlatovlasý anděl.Postavil se.Byl vysoký,podobal se lvu.Najednou jsem se cítila uvolněná a klidná.Nohy už jsem neměla z olova a i srdce se začínalo uklidňovat.Bylo to zvláštní jako by mě jeho přítomnost uklidňovala.Udělal pár kroků a zastavil se ode mě na metr.Jeho oči byli jako živé,jako by sami žili vlastním životem.Pocit uvolněnosti mě však neopouštěl a já díky tomu nepocítila strach.Uvědomila jsem si,že si ode mě drží odstup.Nevím proč,ale zklamalo mě to.Přesto se na mě zářivě usmál.
,,Tohle je Jasper," představil Edward svého bratra.
,,Rád tě poznávám Alexo," řekl.Oplatila jsem mu nesmělým úsměvem.
,,Já tebe taky."
Potom se ke mně přivalil druhý Edwardův bratr.Byl vysoký a mohutný,jako vzpěrač.Měl kudrnaté,černé vlasy a na tváři měl škádlivý úsměv.Už na pohled mi byl sympatický.Všimla jsem si,že po něm hodil Edward varovný pohled,ale já ze slušnosti dělala že jsem si toho nevšimla.
,,Tohle je Emmett," řekl Edward.Emmett se na mě zazubil.
,,Ahoj Alexo," řekl.Taky jsem se na něj usmála.
,,Ahoj Emmett,ráda tě poznávám." Emmett udělal zvláštní obličej,kterému jsem nerozuměla,ale Edward vedle mě se uchichtl.Zmateně jsem se na něj podívala,ale on se na mě jenom usmál.Najednou jsem si všimla,že jsou s námi v místnosti i Edwardovi rodiče.Zvláštní,nevšimla jsem si,že by přišli.Emmett ode mě ustoupil a mě se naskytl pohled na řeckou bohyni.Její zlaté vlasy se vlnily do půli zad a připadalo mi,že zářily.Když jsem se však podívala do jejích zlatých očí,ucukla jsem.Měla jsem pocit,jako by po mě švihla bičem.Zvedla se a hrdě odkráčela pryč,aniž by mi věnovala jakýkoliv další pohled.Emmett vedle mě si povzdechl.
,,Z toho si nic nedělej," řekl Edward,když si všiml mého výrazu.
,,Udělala jsem něco?" zeptala jsem se zmatená a vykolejená z její reakce.
,,Ty za nic nemůžeš," řekla měkce Esme.Přesto jsem jí moc nevěřila.
,,Máte moc pěkný dům," řekla jsem,abych překonala šok.Esme s Carlislem se na mě usmáli.
,,Děkujeme." Vrátila jsem jim úsměv.Pocit uvolněnosti pořád nezmizel a já se cítila příjemně.Po nervozitě už nebylo ani památky.Edward mě táhnul k pohovce,kde mě usadil a sedl si vedle mě.Všimla jsem si jeho nespokojeného pohledu,když mě odmotával paži kolem pasu.Pousmála jsem se tomu a Alice se zahihňala.Ostatní se posedali okolo.
,,Jak dlouho tu žiješ?" zeptala se Esme.Usmála jsem se,zřejmě nechtěla aby stála řeč.
,,Od narození," řekla jsem.
,,A líbí se ti tu?"
,,No,je to domov," řekla jsem a záměrně na otázku neodpověděla.Ve skutečnosti jsem to tady nenáviděla a kdybych mohla byla bych už odtud dávno pryč,ale já nemohla.
,,A Vám se tu líbí?" zeptala jsem se zvědavě.Pořád jsem nemohla uvěřit,že takový krásní a bohatí lidé žijí tady,v takovém zapadákově.Hodili by se spíš do Hollywoodu.Všichni se pousmáli.
,,Je to tady moc pěkné," ujal se slova Carlisle, ,,takový divoký a nepředvídatelný." Usmála jsem se tomu,i když jsem to pořádně nepochopila.
,,Kempování je tu opravdu dobré," řekl Emmett a zazubil se jako by řekl nějaký vtip,kterému rozumí jenom on a jeho rodina.
,,Kempování?Jezdíte kempovat?" zeptala jsem se.
,,Samozřejmě,ty o tom nevíš?Ve škole se o tom hodně mluví," řekla zmatená a překvapená Esme.Všimla jsem si,že se Edward zamračil.
,,Proč si jinak myslíš,že chybíme když svítí slunce?" zeptala se mě Alice.Edward po ní hodil rozzuřený pohled,který jsem nechápala,ale Alice ho zvysoka ignorovala a pořád se upřeně dívala na mě.
,,No,všimla jsem si,že jste párkrát ve škole chyběli,ale o kempování jsem neslyšela," řekla jsem s pokrčenými rameny.Nemohla jsem jim říct,že sama ve škole chybím tak často,že jsem si toho nevšimla.S ostatními lidmi jsem se taky nebavila a i kdyby o tom někdo mluvil hned vedle mě,pochybovala jsem,že bych to slyšela.Měla jsem tolik problémů,že jsem neměla čas všímat si i ostatních lidí.Alice už se zase chystala něco říct,ale Edward vyskočil jako by ho někdo píchl špendlíkem.
,,Tak to by stačilo," řekl ovládaným hlasem.Alice se něj zamračila.
,,Myslím,že bych měl Alexu odvézt domů,dřív než se začne její táta bát," řekl a podíval se na mě.V duchu jsem si odfrkla,ten si o mě rozhodně nebude dělat starosti.Ale nahlas jsem to neřekla a raději přikývla,abych se nechovala neslušně,už jsem je otravovala dost dlouho.
,,Moc ráda jsem vás všechny poznala," řekla jsem a usmála se na ně.Esme mi úsměv vrátila.Vypadala dojatě.
,,My tebe taky," řekla.
,,A ještě jednou děkuji za tu ruku," řekla jsem a podívala se na Carlisle.Přikývl.
,,Kdyby si něco dalšího potřebovala,stačí říct," řekl vážně a vypadalo to,že to myslí upřímně.
,,Děkuji," stačila jsem ještě říct než mě Edward vystrkal ze dveří.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Ohodnoťte jako ve škole. :)

1 68.3% (41)
1,5 21.7% (13)
2 3.3% (2)
2,5 0% (0)
3 3.3% (2)
3,5 0% (0)
4 1.7% (1)
4,5 0% (0)
5 1.7% (1)

Komentáře

1 Domíí Domíí | 29. dubna 2009 v 15:06 | Reagovat

SUPRRRR ČUUPRRRR

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama