Zkoušení

7. srpna 2008 v 13:30 | Bella |  Zkoušení
z pohledu Edwarda
Přišel jsem domů a hlasitě jsem za sebou práskl dveřmi.Hned za mnou šla Rosalie,otevřela dveře a zadívala se na panty na dveřích.
,,Tímhle tempem ty dveře dlouho nevydrží," řekla a zamračila se na mě.Jenom jsem něco zabručel a šel si sednou do obýváku.Po chvíli se přiřítil i zbytek školáků.Všichni měli dobrou náladu.

,,Tak jaký byl první den ve škole?" zeptala se nás Esme,která byla právě v kuchyni.Přesto jsem ji dokonale slyšel.
,,Skvělý!" křikla Alice a usmívala se na celý kolo.V její mysli jsem mohl vyčíst,jak dneska doběhla učitele na zeměpis,div se nezalykala smíchy celá třída.
,,To jsem ráda," řekla a už byla u nás.Zvedla obočí,když si všimla mé nálady.
,,O Edwarda se zajímá nějaká holka," vysvětlovala Alice na její nevyslovený dotaz.
,,Nepřirovnal bych ji k holce…spíš k zlomyslné harpyji!" řekl jsem zlostně.Esme se pousmála.
,,Je mi líto,že jsi měl tak špatný den.Jsem si jistá,že ji to přestane za chvíli bavit."
,,Snad," řekl jsem a měl se na odchodu.
,,Kampak jdeš brácho?" zeptal se mě Emmett.
,,Do pokoje kam jinam,"odpověděl jsem kysele.
,,A nechtěl bys třeba být někdy taky se svojí rodinou?" zeptala se mě naštvaně Rosalie.Vrhl jsem na ni zlostný obličej,když jsem zjistil co si o tom všem myslí.Pak už jsem byl v pokoji.
***

Od doby co mi přetekly nervy,uplynul už týden.Celou dobu se mnou Kate nepromluvila.Chtěla mě tím potrestat.Bláhově si myslela,že k ní přilezu na kolenech a budu ji prosit o odpuštění.Místo toho jsem si užíval doby,kdy se mnou nemluvila.Byl to téměř ráj.
Seděl jsem v lavici a čekal až začne hodina.Právě jsme měli mít nejhorší hodinu v celém týdnu.Zeměpis.Předmět takový mi šel,jak jinak.Šlo spíše o to kdo ten předmět učí.Profesor Jeckins byl podsaditý starý mládenec.Pokaždé když ho viděl tvářil se jako by chtěl všechny co kolem něj projdou zavraždit.Nikdy neměl pro nikoho laskavé slovíčko,nikdy se neusmíval.Nejvíc mě,ale děsil fakt,že se mu podobám.Často jsem mýval stejný mrzutý pohled,jako on.Pokaždé když jsem ho viděl připomínal mi jak špatně na tom jsem Když jsem ho viděl poprvé uvědomil jsem si,že jsem na dně a nikdo mě nedokáže vyhrabat ven.Uvědomil jsem si,čím to že jsme si tak podobní.Oba jsme neměli nikoho koho bychom mohli milovat.U něho to byl fakt,že si nikoho nenašel,u mě že jsem musel svoji jedinou lásku opustit.Přesto jsme dopadli stejně.Jako dvě trosky.
Další důvod proč jsem neměl hodiny Zeměpisu rád,byl ten že si na mě učitel zasedl.Už od první chvíle co mě uviděl vněm vzrostla nenávist a nenechal si ujít jediný okamžik,kdy mě mohl před ostatními ztrapnit.V jeho myšlenkách jsem viděl,že ho jeden kluk připravil o jeho lásku.Bál se té ženě vyznat ze svých citů,ale neměl otálet dlouho.Přiřítil se nějaký chlap a přebral mu ji přímo před nosem.A já jsem mu byl trochu podobný.A tak se hodiny Zeměpisu stali mým prokletím.
Momentálně hledal další způsob jak mi zkomplikovat život.Na jeden přišel,bohužel.
,,Pane Edwarde?Pojďte k tabuli.Vyzkouším si vás," řekl jakmile přišel do třídy.S neochotou v očích jsem poslechl.Stoupl jsem si před tabuli a všichni na mě zase začali civět.Cítil jsem se jak pod rentgenem.Měl jsem zlé tušení.
,,Tak nám řekněte…," hledal nějaký téma v učebnici.Pak se vítězoslavně usmál a já viděl v jeho mysli otázku dřív než ji řekl.
,,Něco o vzniku USA," zeptal se.
,,Amerika byla objevena Kryštofem Kolumbem roku 1942," začal jsem.
,,Špatně," řekl.Pozvedl jsem obočí.
,,První kdo objevil Ameriku byli Vikingové!" řekl a usmíval se na mě.
,,To je hrubá chyba," řekl.Zadržel jsme příval nadávek.Věděl jsem,že to nebude jen tak.
,,Takže první otázka za pět," řekl.
,,Cože?" vykulil jsem oči.
,,Chcete mi snad na to něco říct?" zeptal se,se samolibým úsměvem.
,,Ne," řekl jsem.Pochopil jsem jakou hru tady hrajeme.Hra na kočku a myš.Ale kdo je kočka a kdo myš?
,,Výborně,takže další otázka." Chvíli listoval učebnicí a pak položil další otázku.
,,Když,tak často jezdíte s rodinou kempovat.Řekněte mi něco o naší přírodní rezervaci." Nehnul jsem ani brvou a odpověděl jsem.
,,Rezervace Crater Lake má téměř nenarušené lesy a rozsáhlá údolí.Je to taky domovina pro nejhlubší jezero v USA a…," Opět mi skočil do řeči:,,Hloubka?"
,,Kolem 2000 noh," řekl jsem.
,,Špatně," pousmál se:,,správně je to 1,943 noh.Jak jste sám říkal,je to domovina pro nejhlubší jezero v USA a neznát jeho hloubku je veliká chyba.Takže celkově za pět."
,,Cože?" zeptal sem se nevěřícně a vztek mě dočista ovládl:
,,Tohle je nespravedlivé!Nesekl jsem se o tolik.A taky historikové berou spíše objevení USA roku 1942,neboli objevení Kryštofa Kolumba,než Vikingy,kteří se tady stejně dlouho neohřáli!" sykl jsem a z očí mi sršeli blesky.Učitel se vítězoslavně usmál.
,,Kolem druhé hodiny vás čekám v této učebně.Jste po škole."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pauline Grint Pauline Grint | E-mail | Web | 11. srpna 2008 v 8:28 | Reagovat

bože,chudák Edward. Ten učitel je vážně totální debil :D jinak krásná povídka :) a zajímavá, už se těším na pokráčko :)

2 Slunečnice Slunečnice | 23. prosince 2008 v 19:09 | Reagovat

Amerika byla objevena 1492, trochu se ti popletly čísla, jinak se mi tovje povídky moc líbí =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama