Po škole

13. srpna 2008 v 11:25 | Bella |  Po škole
z pohledu Edwarda
Dalo mi hodně úsilí,abych nepráskl s tácem,na kterým bylo jídlo,které stejně nebudu jíst.Naštvaně jsem si sedl ke svým sourozencům a metal blesky na všechny strany.U stolu bylo neobvyklý ticho,až nepříjemný.Abych ho zahnal oznámil jsem jim.
,,Dnes jsem po škole," Někdo si úlevně oddychl.Emmett,jak jsem podle myšlenek zjistil.
,,Víme,Alice nám už všechno řekla.Je nám to líto," odpověděl Jasper.Zhluboka jsem se nadechl nosem a vydechl.Pomalu jsem se začínal uklidňovat.
,,Bude to hodně zlí?" zeptal jsem se Alice.Zavřela oči a na chvíli strnula.V jejích myšlenkách jsem viděl její vizi,jako bych ji měl já sám.

,,Bude tě tam dusit asi dvě hodiny.Dávat ti kázání,pak ti dá trest," řekla spíše pro ostatní,jelikož já jsem všechno viděl v její hlavě.
,,Jak se dostaneme domů?" zeptala se s obavou v hlase Rosalie.
,,Coby," pokrčila Alice rameny:,,proběhneme se!" Emmett zavýskal.
,,Skvělý!Aspoň ti Rose budu moct ukázat to hezký jezero co jsem objevil.Jsem si jistý,že se ti tam bude líbit," řekl.V jeho myšlenkách se objevili velmi lechtivé představy.Měl jsem chuť od těch představ utéct.
,,Sakra Emmette!Na tohle opravdu nemám zrovna náladu!" křikl jsem upíří hlasitostí.Emmett se zatvářil uraženě.
,,Dneska vážně nemáš dobrou náladu,brácho," To mi nemusel říkat dvakrát.Věděl jsem to i bez něj.
,Spíš nemá náladu posledních sto let´ myslela si otráveně Rosalie.Nekomentoval jsem to,vlastně měla pravdu.
,,Tak mi jdeme.A hlavně se nenech vytočit," řekla vážně Alice.Potom všichni vstali,vyhodili nedotčené jídlo a vyšli z jídelny.Nepřítomně jsem se za nimi díval.
***
,,Pane Cullene,poslušnost je věc,která je velmi důležitá a která se vám ve všech bodech vyhla je nutné,aby…," Hned jak vyšla z jeho úst tyhle slova,už jsem nevěděl o čem byla řeč.Pohodlně jsem se usadil na židli a připravoval se na nejdelší dvě hodiny mého života.Odblokoval jsem i jeho myšlenky,aby mě nic nerušilo,pak jsem se ponořil do svých černých myšlenek.Zíral jsem na něj,aby to vypadalo,že ho poslouchám,ale v duchu jsem byl úplně někde jinde.
Vzpomínal jsem na Bellu,přestože jsem věděl že se tím ještě víc potrhám.Vzpomínal jsem,jak jsme seděli na naší louce.Vítr ji čechral vlasy,které se na slunci leskly.Její tlukot srdce,který vždy zdivočel,když jsem se jí sebemíň dotkl.Její sladká ústa,které vybízeli k polibku.Byla můj anděl,který sebou přinesl a opět odnesl sluneční svit.Bez ní nebudu nikdy úplný.Cítil jsem,jak se díra v mé hrudi zvětšila a já nebyl schopen s tím nic udělat.
,,Posloucháte mě,pane Cullene?" vrátil mě na zem učitel.
,,Samozřejmě,že ano," odpověděl jsem.
,,Tady si vezmete papíry a pětsetkrát mi napíšete:Mám se chovat slušně," řekl a podával mi papír.Připadal jsem si jak v první třídě,ale nic jsem na to neřekl.Mohl by mi taky trest prodloužit a to jsem opravdu nechtěl.
Další hodinu jsem strávil psaním té nesmyslné věty.Učitel po chvíli usnul na židli a já měl sto chutí prostě utéct.Ale vydržel jsem to.Vlastně jsem měl štěstí,že spí.Zdálo se,že ve škole už nikdo není,a tak mě nemohl nikdo vidět,když jsem psaní trochu popohnal.Díky své upíří rychlosti jsem měl padesát vět napsaných za tři minuty,ani podle písma byste nepoznali,že je to psáno ve spěchu.Když už jsem měl hotovo,vstal jsem a probudil jsem učitele.
,,Pane profesore?" Dotyčný sebou trhl.Rozespale zamžoural a když mě uviděl jeho výraz ztvrdl.
,,Copak pane Cullene?Nevíte si s něčím rady?" zeptal se mě otráveně.Obdařil jsem ho sladkým úsměvem.
,,Kdepak.Už to mám," a s tím jsem podával tři popsaný papíry.Nevěřícně zamrkal.Prolistoval stránky a číslice před každou větou ho ujistila,že jsem opravdu napsal pětset vět.
,,No," řekl váhavě a podíval se na hodinky,jako by nevěřil,že je to za tak krátkou dobu možné napsat.Což,taky nebylo,pro člověka. ,,tak tedy,můžete jít.A nezapomeňte co jsem vám říkal!" Hodil jsem odevzdaný pohled a řekl:
,,Samozřejmě,už se to vícekrát nestane."
,,To doufám," řekl,ale jeho myšlenky říkali:,Nebojte,však se zase brzy uvidíme!´ Ale já jsem si slíbil,že už se nesmím nechat nikdy vytočit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama